Az első plüssök mackóként kerültek forgalomba (teddy bear) a xx. század legelején New Yorkban, innen indult világhódító útjára.
A plüssjátékok a baba és gyerekszobák nélkülözhetetlen felszerelése. Legtöbb esetben kedves állatokról beszélhetünk, de vannak különböző járművek, mesefigurák, babák, szuperhősök, szerszámok, stb. Mindegyik bábú egyik fő tulajdonsága, hogy kedves tapintású, puha anyagból készül (anyagösszetételük általában 80% pamut és 20% poliészter – persze, ha jó minőségű plüssről beszélünk), a kisgyerek emiatt örömmel fogdossa. A plüssöknek ráadásul gyógyító hatásuk van, hiszen őket ölelgetve oldódik a feszültség vagy a szorongás.
Másik fő tulajdonság a mosolygós ábrázolás és a nagy szemek. A babák rögtön visszamosolyognak egy ilyen állatkára, barátjukká fogadják. Vele alszanak, vele játszanak, végigkísérik az életüket addig, amíg felnőnek. Sőt tovább is, hiszen sok esetben a szülő régi ütött-kopott mackóját az új kisbaba örökli. Persze ne feledkezzünk meg a lélekben örökké gyermek felnőttekről, akik életük végéig vásárolják a plüssöket, és hatalmas gyűjteményt hoznak létre. Lásd Deb Hofmann esetét, aki a világ legnagyobb micimackó kollekciójával rendelkezik, több mint 8900 bábuval (forrás: http://mosaiconline.hu/online/ime-a-vilag-legnagyobb-micimacko-gyujtemenye/) él egy házban. A plüssök mérete igen változatos. Az apró kulcstartóktól kezdve egészen az óriási méretűig találkozhatunk.
A kínálat szinte végtelen, rajta hát, mindenki szerezze be magának a kiszemelt plüssfiguráját (Nekem otthon egy Boxos nevű gorillám és egy Tökös Rúni nevű mosómedvém van).
Plüssállatok a Partikellékek kínálatában.